Lodówka kompresorowa do kampera - jaką wybrać?

Lodówka kompresorowa do kampera - jaką wybrać?

Podróżowanie kamperem lub przyczepą kempingową jest coraz bardziej popularną formą wypoczynku. Niezbędnym elementem, zwłaszcza w czasie letnich upałów, staje się lodówka do kampera. Lodówka kempingowa przyda się zawsze, jeśli chcesz w upalne lato mieć zawsze pod ręką zimne napoje, świeże, soczyste owoce czy porcję mięsa lub ryb. Jaką lodówkę kompresorową do kampera wybrać oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu? Lodówki kompresorowe zasilane są akumulatorem, a pobór energii jest niewielki, dlatego idealnie sprawdzą się podczas podróży czy wakacji w kamperze. Sklep z lodówkami kompresorowymi posiada w swojej ofercie przenośne lodówki z kompresorem jedno i dwukomorowe, z wbudowanym akumulatorem zabezpieczonym przed rozładowaniem i nagłymi skokami napięcia w sieci elektrycznej.

Lodówka do kampera i przyczepy kempingowej - zalety

Lodówka kompresorowa do kampera to doskonały wybór na letnie wakacje czy urlop. Lodówki kompresorowe to jedno z kosztowniejszych, ale zarazem najbardziej optymalnych rozwiązań do kampera lub przyczepy kempingowej. Zasada działania lodówki w przyczepie kempingowej jest dokładanie taka sama, jak lodówek domowych - z tą różnicą, że lodówki kompresorowe mogą być zasilane napięciem stałym 12 V, cechują się zatem bardzo niskim poborem elektryczności. Niektóre modele potrafią utrzymywać chłód pobierając pomiędzy 5-10 Ah na dobę. Jakie jeszcze zalety posiada lodówka kompresorowa?

  • Lodówki kompresorowe cechuje bardzo dobra wydajność chłodzenia - podczas, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury (nawet do 40 stopni Celsjusza), w lodówce kompresorowej można uzyskać temperaturę do minus 20 stopni Celsjusza. Lodówka kompresorowa do kampera chłodzi niezależnie od temperatury zewnętrznej, co odróżnia ją od innych lodówek turystycznych;
  • lodówki z kompresorem posiadają nie tylko funkcję chłodzenia, ale też głębokiego mrożenia;
  • oszczędne i ciche podczas pracy;
  • posiadają możliwość wygodnego, zdalnego sterowania za pomocą aplikacji na smartfona;
  • lodówka do kempingu może być zasilania prądem stałym (12/24 V) lub zmiennym (100-240 V) oraz panelem fotowoltaicznym;
  • lodówki do kampera posiadają ergonomiczne uchwyty, teleskopową rączkę oraz kółka umożliwiające wygodne przemieszczanie i transport; dzięki temu możesz zabrać lodówkę do domku letniskowego, na ognisko, działkę, na ryby czy inne plenerowe wypady - wszędzie tam, gdzie potrzebne jest chłodzenie lub mrożenie.

Lodówki kompresorowe

Jak działa lodówka kompresorowa w kamperze?

Działanie lodówki kompresorowej polega na mechanicznym sprężaniu gazu odpowiadającego za chłodzenie i wprowadzeniu go w obieg. W lodówce kompresorowej działa ekologiczny czynnik chłodniczy Gaz R1234YF, który w parowniku przechodzi ze stanu ciekłego w gazowy. W czasie tego procesu parownik pobiera ciepło ze środka komory chłodniczej - wówczas dochodzi do obniżenia jej temperatury. Gazowy czynnik chłodniczy jest zasysany przez kompresor, a następnie sprężany i przesyłany do skraplacza. Czynnik powraca więc do stanu płynnego i oddaje ciepło. Następnie zostaje skierowany do parownika i cały proces się powtarza. Lodówki kompresorowe utrzymują wewnątrz pożądaną temperaturę, niezależnie od temperatury na zewnątrz.

Jak zasilana jest lodówka w kamperze? Jak wiadomo, możesz tutaj uzyskiwać napięcie nawet z trzech źródeł: zasilania prądem 12 V, zasilania prądem 230 V (zwykle na postoju z możliwością podłączenia się do prądu)) oraz zasilania gazem. Lodówki kompresorowe mogą pracować z różnymi źródłami zasilania, od 12 V do 240 V. Prąd zamieniany jest tutaj na pracę sprężarki. Jak uruchomić lodówkę w przyczepie kempingowej? Nowoczesne lodówki kompresorowe wyposażone są w panel sterowania. Uruchamia się je przyciskiem, następnie ustawia temperaturę i moc pracy.

Jaka lodówka do kampera?

Zastanawiając się, jaką lodówkę wybrać do kampera lub przyczepy kempingowej, zdecydowanie warto postawić na lodówki kompresorowe. Dostępne są w różnych rozmiarach i opcjach wyposażenia, mają wbudowaną baterię oraz możliwość podłączenia baterii zewnętrznej zasilającej, pozwalającej na utrzymanie temperatury wewnątrz urządzenia do 22 godzin. Jeśli dodatkowo zależy Ci na funkcji zamrażania, dostępne są modele DualZone, umożliwiające korzystanie z funkcji chłodzenia i zamrażania jednocześnie. Atutem lodówek kompresorowych jest również to, że wyposażone są w nadajnik Bluetooth 5.0, dzięki temu możesz sterować nimi zdalnie za pomocą dedykowanej aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne (Android/iOS). Komfort użytkowania lodówki zwiększy także wyposażenie w akcesoria do lodówek kompresorowych. Lodówki kompresorowe będą idealnym kompanem w kamperze czy przyczepie kempingowej, na pikniku, pod namiotem, na działce czy dłuższych wakacjach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium