Dlaczego lodówka kompresorowa to najlepszy wybór na wakacje?

Dlaczego lodówka kompresorowa to najlepszy wybór na wakacje?

Spędzanie wakacji w kamperze bądź na campingu wymaga zgromadzenia odpowiedniego sprzętu. Jednym z nich jest lodówka kompresorowa. Dlaczego lodówka kompresorowa to najlepszy wybór na wakacje? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz, jak wielkim udogodnieniem jest posiadanie takiego urządzenia.

Lodówki kompresorowe - jak działają?

Lodówki kompresorowe turystyczne to niezbędny element każdej wyprawy kamperowej. Przenośne urządzenie, które może chłodzić lub mrozić różnego rodzaju produkty jest bardzo przydatne w wielu okolicznościach. Jak właściwie działa to urządzenie? 

Lodówki kompresorowe działają dzięki wykorzystywaniu czynnika chłodniczego. W czasie parowania, które zachodzi wewnątrz lodówki, czynnik ten zmienia swój stan skupienia z ciekłego w gazowy. Parownik, czyli element uczestniczący w tej wymianie, pobiera ciepło z wnętrza lodówki, dzięki czemu temperatura w jej wnętrzu znacząco się zmniejsza. Kompresor zasysa oraz spręża gotowy czynnik gazowy, a następnie przesyła go bezpośrednio do skraplacza. Następuje skroplenie tego czynnika, przez co ponownie jest on w stanie ciekłym. W tej sytuacji dochodzi do kolejnego oddania ciepła, po czym czynnik grzewczy ponownie jest transportowany do parownika - cały proces zachodzi wówczas na nowo.

Lodówka kompresorowa a modele z innymi technologami chłodniczymi

Główną zaletą wyboru właśnie lodówki kompresorowej jest fakt, że pobiera ona niezwykle mało energii elektrycznej. Pozostałe lodówki nie mogą niestety pochwalić się tym samym - zazwyczaj potrzebują one sporą ilość prądy, a w przypadku jego braku, po prostu przestają funkcjonować. Co ciekawe, najnowsze modele lodówek kompresorowych mogą być także zasilane za pomocą energii słonecznej! Rozwiązanie to jest korzystne z wielu względów. Przede wszystkim pozwala ono oszczędzić pieniądze, które wydawane są na energię elektryczną. Energia słoneczna jest materiałem odnawialnym, zatem korzystanie z takiej lodówki jest w pełni ekologiczne i nie wpływa negatywnie na środowisko.

Lodówki kompresorowe mogą dodatkowo funkcjonować bez względu na okoliczności. Urządzenia te odznaczają się bowiem doskonałą wydajnością chłodzenia - nawet w momencie, gdy temperatura na zewnątrz jest naprawdę wysoka. Sprzęt taki jest także stabilny - niegroźne mu są przechylenia pojazdu w czasie jazdy, a wszystkie przechowywane w lodówce rzeczy są skutecznie zabezpieczone.

Czy lodówka kompresorowa to najlepszy wakacyjny wybór?

Zdecydowanie tak! Korzyści z posiadania tej lodówki w swoim kamperze albo na biwaku jest bowiem bardzo wiele. Urządzenie takie nie zajmuje dodatkowo dużo miejsca - nasz sklep z lodówkami kompresorowymi posiada w asortymencie również takie maszyny, które są naprawdę niewielkich rozmiarów. Jeżeli zatem zależy Ci na tym, by mieć nieograniczony dostęp do zimnych napojów. koniecznie zainwestuj w lodówki kompresorowe. Są one na tyle pojemne, że z powodzeniem zmieścisz w nich także swoje ulubione produkty spożywcze! Jako doświadczeni w dziedzinie tego typu urządzeń, jesteśmy w stanie zaproponować Ci wyłącznie najkorzystniejsze rozwiązania. W naszym sklepie dostępne są także akcesoria do lodówek kompresorowych. Koniecznie zapoznaj się z całą naszą ofertą - z pewnością znajdziesz u nas takie urządzenie, które całkowicie sprosta Twoim potrzebom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium