Przechowywanie kosmetyków w podróży. Lodówka na kosmetyki

Przechowywanie kosmetyków w podróży. Lodówka na kosmetyki

W czasie podróży kosmetyki są szczególnie narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Nagłe zmiany temperatur, wilgoć i światło słoneczne mogą wpłynąć na nie negatywnie, przez co cenne składniki szybciej się utlenią. Aby temu zapobiec, kosmetyki warto przechowywać w lodówce. Jakim produktom szczególnie będą służyły niskie temperatury?

Lodówka na kosmetyki – niezbędnik w podróży

Podczas podróży – zwłaszcza samochodem czy camperem – trudno o zapewnienie kosmetykom odpowiednich warunków. Samo spakowanie ich w kosmetyczkę nie wystarczy, zwłaszcza jeśli ma się do pokonania daleką trasę. Rozwiązaniem tego problemu może być lodówka na kosmetyki. Dlaczego warto w nią zainwestować? Oto najważniejsze powody:

1. Lodówka na kosmetyki zapewnia stabilną temperaturę

Niektóre kosmetyki, zwłaszcza te o naturalnym składzie oraz zawierające substancje aktywne, są wrażliwe na nagłe zmiany temperatury. Jak już zostało wspomniane, może to negatywnie wpłynąć na ich trwałość i skuteczność. Wystarczy jednak, że pod ręką znajdzie się lodówka na kosmetyki, a nie trzeba będzie się martwić o to, że stracą na jakości.

2. Lodówka na kosmetyki ułatwia przechowywanie produktów wrażliwych na ciepło

Lodówka turystyczna na kosmetyki przyda się także w przypadku kremów nawilżających, serum czy masek do twarzy, ponieważ zawierają one składniki, które utleniają się pod wpływem ciepła. Chłodzenie tych produktów pomoże w zachowaniu ich cennych właściwości.

3. Lodówka na kosmetyki zapobiega rozlaniu produktów

Jeśli zapakuje się kosmetyki na podróż w podręczną kosmetyczkę, istnieje prawdopodobieństwo, że się wyleją, a szkody obejmą także ubrania i inne cenne rzeczy znajdujące się w walizce. Z kolei w lodówce produkty do pielęgnacji będą bardziej stabilne i odizolowane od reszty rzeczy, co zminimalizuje ryzyko wystąpienia nieszczęśliwych wypadków.

4. Lodówka na kosmetyki daje im relaksujący efekt chłodzenia

Warto przechowywać kosmetyki w lodówce turystycznej także z uwagi na fakt, że zimno nadaje im właściwości chłodzenia. Ma to zastosowanie zwłaszcza dla maseczek do twarzy oraz rollerów pod oczy, które po przechowywaniu w niskiej temperaturze zapewniają uczucie świeżości i odprężenia podczas aplikacji.

Jakie kosmetyki trzymać w lodówce?

Jak już zostało powiedziane, lodówka służy nie tylko do przechowywania żywności i napojów, ale także kosmetyków. Co prawda nie wszystkie z nich tego potrzebują, ale jest kilka takich, które wiele zyskają na schłodzeniu. Jakie kosmetyki powinno się trzymać w lodówce?

Maski do twarzy

Lodówka na kosmetyki powinna być wyposażona w maskę, szczególnie taką w płachcie. Po nałożeniu na twarz nie tylko dostarczy cennych składników odżywczych, ale także zapewni przyjemne uczucie chłodzenia. Dzięki temu zniknie opuchlizna i oznaki zmęczenia, a także obkurczą się naczynia krwionośne. Skóra będzie prezentowała się pięknie i świeżo.

Zwykła, mała lodówka na kosmetyki może jednak nie pomieścić maski, która, nie da się ukryć, jest raczej uzupełnieniem, niż podstawą pielęgnacji. Co zrobić w takiej sytuacji? Aby zyskać więcej miejsca na przechowanie kosmetyków, warto zainwestować w lodówki kompresorowe firmy Yolco. Są dedykowane specjalnie do podróży, przez co świetnie sprawdzają się w każdych warunkach i są bardzo pojemne. A ich dodatkową zaletą jest to, że poza produktami do pielęgnacji pomieszczą też jedzenie oraz picie – sprawdź, jak powinno wyglądać przechowywanie żywności w podróży.

Produkty pod oczy

Czy płatki pod oczy powinno się trzymać w lodówce? Odpowiedź brzmi: tak! Zarówno płatki, jak i pozostałe produkty przeznaczone do tej okolicy, czyli żele, kremy i serum warto przechowywać w niskich temperaturach. Przedłuży to ich trwałość, a ponadto świetnie zadziała na opuchliznę pod oczami, odświeży spojrzenie oraz przyniesie uczucie ulgi dla podrażnionej skóry.

Kosmetyki ekologiczne

To, jakie kosmetyki trzymać w lodówce, zależy także od ich składu. Przykładowo wyroby organiczne, które nie zawierają żadnych sztucznych dodatków ani konserwantów, a więc są mniej trwałe od klasycznych produktów do pielęgnacji, powinny być obowiązkowo chłodzone. W przeciwnym razie szybciej stracą swoje cenne właściwości i trzeba będzie je wyrzucić.

Produkty z retinolem i witaminą C

Lodówka na kosmetyki przenośna świetnie sprawdzi się także do przechowywania produktów z retinolem (pochodną witaminy A) oraz witaminą C. Te substancje są niezwykle wrażliwe na działanie wysokiej temperatury, aby więc nie uległy utlenieniu, warto trzymać je w odpowiednich warunkach.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Jakie jeszcze kosmetyki w lodówce powinny się znaleźć? Wszelkie kremy przeciwzmarszczkowe, zawierające peptydy i kwasy, ponieważ te składniki najlepiej czują się w temperaturze kilku stopni powyżej zera.

Przechowując kosmetyki w odpowiednich warunkach, zyskujesz pewność, że zachowają swoje właściwości bez względu na trudy podróży i panujące warunki zewnętrzne. Ochronisz je zwłaszcza przed zbyt wysoką temperaturą, która może szkodliwie wpływać na zawarte w nich substancje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium